QUESTION 3 USE LINGO OR MANUAL LP) Chemco produces threeproducts: A, B, and C. They can sell up to 30 pounds of eachproduct at the following prices (per pound): product A, $10;product B, $12; product C, $20. Chemco purchases raw material at$5/lb. Each pound of raw material can be used to produce either 1lb of A or 1 lb of B. For a cost of $3/lb processed, product A canbe converted to .6 lb of product B and .4 lb of product C. For acost of $2/lb processed, product B can be converted to .8 lb ofproduct C. Formulate an LP whose solution will tell Chemco how tomaximize their profit. Solve using using any method (LINGO, SOLVEROR MANUAL LP).